Fakultní nemocnice Olomouc – Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie

Rekonstrukce operačních sálů a zázemí


Zpracování PD: 03 – 08/2021
Realizace stavby: 02 – 08/2022

Předmětem naší projektové dokumentace byla kompletní změna dispozice 2.NP přístavby Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie pro vybudování nového sálového komplexu pro vysoce specializovaný obor stomatochirurgie.

Naše společnost následně realizovala vestavbu dvou aseptických operačních sálů, zákrokového sálu a jejich zázemí (vstupy personálu, mytí lékařů apod.).

Systém vestavby operačních sálů EP MEDICAL tvoří multifunkční systém kovových příček a obkladů, který umožňuje snadné umístění rozvodů elektroinstalace, vzduchotechniky a médií. Součástí systému vestavby jsou dále kovové automaticky posuvné a otočné dveře, kovové kazetové podhledy, do kterých jsou integrovány koncové prvky vzduchotechniky s třetím stupněm filtrace (laminární pole) a osvětlení. Jednotlivé komponenty vestavby jsou omyvatelné a odolné vůči působení dezinfekčních prostředků. Nové podlahy jsou z elektrostatic­kého PVC.

Součástí díla bylo také ošetření čistých prostor technikou prostředí (VZT, chlazení, topení atd.). Ve 2.NP byla vybudována nová strojovna VZT a v přízemí objektu strojovna chlazení.

Realizace stavebních prací probíhala za provozu zdravotnického zařízení.


zavřít