Klinika Silesia

Vestavba operačního sálu a zázemí pro jednodenní chirurgii


Zpracování PD: 04 – 05/2023
Realizace stavby: 06 – 10/2023

Klinika Silesia Medical v Ostravě-Porubě se rozhodla rozšířit péči o své pacienty a vybudovat nové oddělení jednodenní chirurgie. Naše společnost vypracovala prováděcí projektovou dokumentaci a následně realizovala vestavbu operačního sálu a zázemí pro nové oddělení jednodenní chirurgie.

Systém vestavby operačního sálu EP MEDICAL tvoří multifunkční systém kovových příček a obkladů, který umožňuje snadné umístění rozvodů elektroinstalace, vzduchotechniky a médií a také instalaci vestavěných skříní pro uložení operačního materiálu. Součástí systému vestavby jsou dále kovové automaticky posuvné a otočné dveře, kovové kazetové podhledy, do kterých jsou integrovány koncové prvky vzduchotechniky s třetím stupněm filtrace (laminární pole) a osvětlení. Jednotlivé komponenty vestavby jsou omyvatelné a odolné vůči působení dezinfekčních prostředků. Nové podlahy jsou z elektrostatic­kého PVC.

Součástí díla bylo také ošetření čistých prostor technikou prostředí (VZT, chlazení, topení, silnoproudé rozvody, MaR atd.). Realizace stavebních prací probíhala za provozu kliniky.


zavřít