Oblastní nemocnice Náchod a.s.

Vestavba operačních sálů


Realizace stavby: 03/2020 – 11/2020

V rámci 1. etapy modernizace a dostavby nemocnice bylo ve 3. a 7.NP nového objektu K vybudováno 8 operačních sálů a jejich zázemí pro chirurgii, ortopedii a dětskou kliniku.

Multifunkční systém vestavby operačních sálů EP MEDICAL tvoří nerezové obklady s povrchovou úpravou polyesterovým lakem, nerezové dveře s povrchovou úpravou polyesterovým lakem otočné a automaticky posuvné, kovové kazetové podhledy s antibakteriálním nástřikem, do kterých jsou integrovány koncové prvky vzduchotechniky s třetím stupněm filtrace (laminární pole), osvětlení a ozvučení. Dva operační sály jsou řešeny s kompletní ochranou proti RTG záření.

Součástí každé vestavby operačního sálu je také multifunkční panel integrovaný do nerezového obkladu, který slouží pro ovládání a sledování požadovaných parametrů na operačním sále a k zobrazování požadovaných dat.

Konstrukce vestavby čistých prostor umožňuje snadné umístění rozvodů elektroinstalace, vzduchotechniky, médií a video managementu. Jednotlivé komponenty vestavby jsou omyvatelné a odolné vůči působení dezinfekčních prostředků.

Multifunkční systém operačních sálů EP MEDICAL splňuje nejnovější funkční a technické požadavky pro zdravotnická zařízení a zohledňuje specifika potřebná k zabezpečení výkonů na operačních sálech.


zavřít