VUAB Pharma a. s.

Investor: VUAB Pharma a. s.
Místo stavby: Vltavská 53, Roztoky
Rozsah prací: generální projektant a dodavatel čistých prostor
Zpracování PD: 03 – 06/2014
Realizace stavby: 01 – 06/2015

 

Zpracování kompletní projektové dokumentace, inženýrská činnost a autorský dozor. Kompletní realizace stavby čistých prostor a jejich ošetření technikou prostředí.

Předmětem projektu byla rekonstrukce interiéru v objektu 04. V 1.NP objektu byl vybudován nový výrobní farmaceutický provoz s novou výrobní linkou a s veškerým potřebným zázemím.

Rekonstrukcí byly vytvořeny čisté prostory třídy čistoty „C/D“ o celkové ploše 208 m2. Vstup zaměstnanců do čistých prostor je řešen pomocí čistých šaten ve 2. a 3. NP, ze kterých zaměstnanci scházejí do výroby po nově vybudovaném čistém schodišti. Přísun materiálu do výroby je řešen pomocí materiálových propustí s blokací dveří a optickou a akustickou signalizací.

Ve 2.NP a 3.NP bylo vybudováno nové zázemí pro zaměstnance, strojovny VZT a dalších médií a také technické prostory. V 5.NP byly vybudovány karanténní sklady.

Technické zázemí pro tento provoz (strojovna VZT) se nachází v 6.NP objektu. V nově vybudovaném jednopodlažním přístavku je umístěna strojovna stlačeného vzduchu a čistých médií.