CZ EN RU

 

EP < Reference < Archív < Farmacie < HOECHST - BIOTIKA Martin (Slovenská republika)

Reference / Farmacie

HOECHST – BIOTIKA Martin (Slovenská republika)
Provoz plnění ampulí v izolátorové lince Bosch< zpět

Informace k projektu

Plnění ampulí

Významný slovenský výrobce léčiv-člen koncernu AVENTIS-radikálně modernizoval v rámci harmonizace výroby s podmínkami GMP i plnění ampulí. Rekonstruován byl prostor o ploše cca 1000 m² převážně na čistý prostor stupně „D“ (740 m²). Na něm jsou situovány dvě automatické plnící linky s příslušenstvím. Injekční roztoky jsou připravovány v prostorách nad plněním a k němu jsou dopravovány samospádem.
Každá z linek zahrnuje mytí ampulí, jejich sterilizaci, plnění, uzavírání a kódování proužky. První linka je „standartní“ s nástavcem pro laminární proudění vzduchu v místě plnění. Proto je část této linky umístěna v prostoru třídy „C“ (cca 65 m²).
Druhá plnící linka je v izolátorovém provedení, kdy hermeticky uzavřený systém zabraňuje výměnu vzduchu nebo kontaminantů se sousedním prostředím. Přístup personálu do kritické zóny je pouze nepřímý, prostřednictvím sterilizovatelných manipulačních prostředků (kontejnerů, rukávů). Proto je izolátorová linka umístěna v prostoru třídy čistoty jen „D“.

Součásti plnění je i infrastruktura, zahrnující na příklad: pojízdný generátor pro výrobu pár peroxidu vodíku na sterilizaci izolátoru, prokládací sterilizátory na zatavené ampule, optická kontrola, etiketování a balení, prádelna čistých oděvů s jejich sterilizací atd.

EP Rožnov, a.s. v rámci funkce generálního projektanta vypracovala v roce 1996 na tuto akci kompletní projektovou dokumentaci, dále dokumentaci pro výběr dodavatelů a vykonávala na ní autorský dozor.
EP Rožnov, a.s.
Boženy Němcové 1720
Rožnov pod Radhoštěm 756 61
GPS: 49°27'24.437"N, 18°8'51.669"E

O společnostiNaše službyReference  Integrovaný systém managementu  Společnosti ve skupiněKariéraKontakty


+420 571 664 111

+420 571 664 400

ep@eproznov.cz


© 2013 – 2014 webdesign: jacha.cz, programování: MARF reklamní agenturatvorba webových stránek.
Mapa stránek.