CZ EN RU

 

EP < Reference < Archív < Farmacie < HOECHST - BIOTIKA Martin (Slovenská republika)

Reference / Farmacie

HOECHST – BIOTIKA Martin (Slovenská republika)
Výroba injekčních roztoků< zpět

Informace k projektu

Injekční roztoky

Největší slovenský exportér léčiv – nyní člen koncernu AVENTIS – v rámci strategie postupné modernizace výroby tak, aby tato splňovala všechny podmínky GMP, realizoval jako druhou v pořadí (po SOLIDĚ) přípravu injekčních roztoků. Ta je situována na ploše cca 700m², z nichž převážná část je ve třídě čistoty „D“ dle PIC. Navažovací box s horizontálním laminárním prouděním vzduchu je ve třídě „B“.

Vlastní technologické prostory:
Na tuto první etapu,realizovanou v roce 1998,navazovala v roce 2001 II.etapa, zahrnující rozšíření vakuového napařování a zřízení pracoviště kontroly. Tak byla na celkové ploše cca 700m² –z toho 250m² čistých prostor v objektu M4 vybudován moderní provoz respektující podmínky správné výroby optiky a zároveň chránící zdraví pracovníků i životní prostředí. Rekonstrukci výroby vakuového napařování byla zahájena dlouhodobá spolupráce fy Meopta s EP Rožnov, a.s. Tato realizovala všechny etapy formou dodávky „na klíč“, tj.od vypracování projektové, dokumentace přes vlastní dodávky (kromě výrobní technologie) a montáže, start-up, až po kvalifikace čistých prostor. A to v celém rozsahu všech profesí a specializací.

S modernizací souviselo i zajištění energetických zdrojů a zdrojů médií, jako: Zařízení pro předúpravu vody, výrobu demineralizované vody v modulech reverzní osmózy, výrobu vody pro injekce, výrobu čisté páry pro sterilizaci zařízení a rozvodů.

EP Rožnov, a.s. v rámci funkce generálního projektanta vypracovala v roce 1994 na tuto akci kompletní projektovou dokumentaci, dále dokumentaci pro výběr dodavatelů a vykonávala na ní autorský dozor.
EP Rožnov, a.s.
Boženy Němcové 1720
Rožnov pod Radhoštěm 756 61
GPS: 49°27'24.437"N, 18°8'51.669"E

O společnostiNaše službyReference  Integrovaný systém managementu  Společnosti ve skupiněKariéraKontakty


+420 571 664 111

+420 571 664 400

ep@eproznov.cz


© 2013 – 2014 webdesign: jacha.cz, programování: MARF reklamní agenturatvorba webových stránek.
Mapa stránek.