CZ EN RU

 

EP < EP Medical < Multifunkční systém vestavby operačních sálů EP Medical

EP Medical / Multifunkční systém vestavby operačních sálů EP Medical

Navrhování a realizace operačních sálů zahrnuje komplexní řešení stavby nebo vestavby operačních sálů, vzduchotechniky, chlazení, trubních rozvodů, silnoproudých a slaboproudých rozvodů, systému měření a regulace a dalších provozních souborů.

 

Multifunkční stěnový systém

Multifunkční stěnový systém byl vyvinut speciálně pro zdravotnictví jako systém vestavby operačních sálů a zázemí k zajištění pracovního prostředí s definovanou třídou čistoty v souladu s požadovanými normami a předpisy pro čisté prostory.

Předností multifunkčního stěnového systému je jeho vysoká variabilita, konstrukční řešení umožňuje snadnou integraci vnitřního vybavení, řídících a funkčních systémů. Stěny mohou být doplněny integrovaným pharma prosklením a ochranou před RTG zářením.

Obkladový panel je tvořen ocelovým pláštěm s vícevrstvou povrchovou úpravou nebo s práškovým antibakteriálním nástřikem. Barevné řešení obkladových panelů lze zvolit ze široké škály odstínů RAL nebo NCS a možností je také velkoplošný potisk jednotlivých panelů. Obkladové panely vyrábíme také v provedení nerez. Styk obkladových panelů je ošetřen vsazeným silikonovým těsněním.

Systém umožňuje snadnou instalaci rozvodů energií a médií včetně umístění jejich koncových prvků.

Integrovaný kovový nábytek

Součástí vestavby operačních sálů mohou být skříně na šicí a ostatní operační materiál a prokládací skříně, které jsou plně integrovány ve stěnovém systému.

Dveře

Dveře jsou nedílnou součástí celého systému vestavby operačních sálů a jsou vyráběny v široké škále variant. Mohou být posuvné nebo otočné, a to manuálně nebo automaticky, plné nebo s integrovaným pharma prosklením, s magneticky nebo elektricky ovládanou žaluzií i s akustickou nebo RTG úpravou. Otevírání dveří může být řešeno bezdotykovým ovládáním. Dveře jsou vyráběny ze stejných materiálů s možností povrchových úprav jako stěnový systém.

Laminární pole

Laminární pole Pure Zone zajišťuje požadovanou třídu čistoty v operačním poli na operačních sálech. Je to koncový člen vzduchotechniky sloužící pro přívod čistého vzduchu zakončený laminarizátorem pro usměrnění proudění. Laminární pole Pure Zone je standardně vybaveno vlastním zdrojem osvětlení s možností plynulé změny intenzity osvětlení.


Kovové kazetové podhledy

Kovové kazetové podhledy jsou konstruovány modulově. Pro základní modul podhledu jsou vyráběny další jednotlivé komponenty, např. vzduchotechnické nástavce, laminární pole, svítidla a technologické kazety. Modulárnost podhledu umožňuje při pozdější rekonstrukci místnosti jednoduché a ekonomické přizpůsobení podhledu použité technologii. Variantně jsou podhledy doplněny i akustickou výplní pro omezení přenosu hluku mezi jednotlivými pracovišti.

Dle montážní dokumentace se do nosného rastru podhledu osazují všechny projektované komponenty, které se napojí na příslušná média. Podhled se následně uzavírá jednotlivými kazetami. Spáry v podhledu se tmelí silikonovým nebo polyuretanovým tmelem, případně lze použít silikonový profil. Přístup do integrovaných podhledů je umožněn vstupními (technologickými) kazetami, které jsou ze strany místnosti označeny piktogramem.

Ostatní komponenty VZT

Přívodní filtrační nástavce, přívodní a odvodní anemostaty, odtahové VZT mřížky jsou koncovými prvky, které jsou integrovány do stěnového nebo podhledového systému vestavby operačního sálu nebo jeho zázemí a slouží pro přívod nebo odvod vzduchu z těchto místností.

Svítidla

Svítidla jsou osazena do kovového kazetového podhledu a jsou nabízena v široké škále světelných výkonů. Jsou vyráběna v provedení s optickou mřížkou a sklem, s krytím IP 65 a s elektronicky stmívatelnými předřadníky. Světelnými zdroji jsou zářivkové nebo LED trubice.

Podlaha

Podlaha je rovněž nedílnou součástí celé vestavby operačního sálu a výběrem vhodného designu a kombinace barev dotváří celkovou kompaktnost operačního sálu. Nejčastěji používaným materiálem je homogenní PVC v antistatickém provedení, které je snadno udržovatelné. Druhou variantou jsou lité epoxidové stěrky. Tato varianta umožňuje dosáhnout bezespárého povrchu. U obou systémů jsou provedeny tzv. fabiony, které eliminují nečistitelná místa v přechodu mezi podlahou a stěnovým systémem.

Povrchová úprava

jednotlivých komponentů vestavby operačního sálu EP MEDICAL splňuje náročné hygienické požadavky a umožňuje snadnou čistitelnost a dezinfekci.

EP Rožnov, a.s.
Boženy Němcové 1720
Rožnov pod Radhoštěm 756 61
GPS: 49°27'24.437"N, 18°8'51.669"E

O společnostiNaše službyReference  Integrovaný systém managementu  Společnosti ve skupiněKariéraKontakty


+420 571 664 111

+420 571 664 400

ep@eproznov.cz


© 2013 – 2014 webdesign: jacha.cz, programování: MARF reklamní agenturatvorba webových stránek.
Mapa stránek.